0 535 510 00 05
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Patates Depolama

Anasayfa » Patates Depolama
Patates Depolama

Firmamız ; Teknoloji ile desteklenmiş ekolojik depolamanın öncülerindendir. Minimum karbon ayak izi ve enerji verimliliği ile patatesi doğal koşullarda koruyoruz. Yetiştirdiğimiz ürünlerin sizlere daha sağlıklı ulaşmasına çok önem vermekteyiz. Bunun için tarladan evinize gelene kadar geçen sürede ürünlerimizin sağlıklı bir şekilde depoda saklanması gerekmektedir.

Yeraltı Deposu Nedir ?
Kapadokya’nın kayaç yapısının özelliklerinden faydalanılarak, yer altına inşa edilen modern iklimlendirme teknolojisine sahip patates depolarıdır.
Yeraltı Depoları Neden Önemlidir ?
Yer altı depolarında sıcaklık, doğal kayaç yapısının özelliği nedeni ile yer üstü depolarına kıyasla daha stabildir. Sıcaklık yıl boyunca, kurak geçen yazlarda veya en sert kışlarda bile, 8-10 C derece arasındadır. Bir diğer yandan, patatesin saklandığı ısı rejimi, patatesin kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir. Bu hedef sıcaklık değerlerini yakalamak ve sabitlemek için modern iklimlendirme sistemleri kullanırız. Yeraltı depolarının sağladığı bir diğer avantaj da sahip olduğu doğal nemdir. Patatesin % 80’i sudur ve hasat edildiği andan itibaren yumrular solunum yapar. Patates, solunum yaptığı depo sezonu boyunca patateste ağırlık kaybı dediğimiz su kaybı gerçekleşir. Yer altı depolarının sahip olduğu doğal nem, hem su kaybını önler hem maliyeti düşürür. Gün ışığı, patateste toksik bir madde olan solanin birikimine (patatesin yeşillenmesi) neden olur.
Yeraltı Depomuz